• Ważna informacja dla przyszłych pierwszoklasistów 2024/2025

     • ze względu na ograniczone możliwości lokalowe naszej szkoły, od 1 września 2024 r. 4  klasy pierwsze będą się uczyły w wynajętych w tym celu salach lekcyjnych w budynku należącym do Kościoła Matki Bożej Królowej Polski, który znajduje się naprzeciwko głównego budynku szkoły.

      Dzięki temu cała społeczność szkolna będzie mogła kończyć zajęcia do godziny 16:25, a nie o 18:00.

       

     • Legitymacja szkolna - ważna informacja

     • Informujemy, iż wyrobienie duplikatu legitymacji szkolnej w obecnej formie jest możliwe po złożeniu wniosku do 12 lipca, po tym terminie w związku z wejściem w życie rozporządzenia zmieniającego formę legitymacji szkolnych wyrobienie duplikatu będzie możliwe dopiero po 1 września 2024 r.

      Prosimy o zweryfikowanie stanu legitymacji Państwa dzieci oraz jeżeli jest taka potrzeba jak najszybsze złożenie wniosku o wydanie duplikatu.

      Informacje odnośnie wyrobienia duplikatu legitymacji znajdą Państwo na stronie internetowej szkoły w zakładce UCZNIOWIE I RODZICE - LEGITYMACJE SZKOLNE/KARTY ROWEROWE.

      Do wniosku należy dołączyć potwierdzenie przelewu.

     • Wyniki Egzaminu Ósmoklasisty

     • Z dumą i radością informujemy, że uczniowie z klas 8 naszej szkoły osiągnęli z Egzaminu Ósmoklasisty bardzo wysokie wyniki. Jesteśmy w najwyższym 9 staninie z języka polskiego i matematyki, w 8 staninie z języka angielskiego.

      Ponadto rezultaty uczniów naszej szkoły są dużo wyższe niż w gminie, powiecie, województwie i kraju.

       

       

     • Uroczystości zakończenia roku szkolnego

     • Czas rozwinąć skrzydła - takie motto towarzyszyło uczniom  podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w piątek 21 czerwca br. Zanim uczniowie otrzymali od wychowawców świadectwa i wybiegli ze szkoły, spotkali się w sali gimnastycznej. Były trzy takie spotkania.

      O godzinie 9:00 spotkały się klasy I-III, potem klasy IV–VII i jako ostatnie, kończące szkołę klasy VIII. Uroczystości uświetnił sztandar szkoły, były krótkie programy artystyczne klas trzecich i siódmych, wystąpiła grupa baletowa i chór szkolny. Tu trzeba wspomnieć, że chór wystąpił po raz ostatni pod dyrekcją pani Alicji Mackiewicz -Czerwiec, która kończy pracę w naszej szkole. Po części artystycznej głos zabierała pani dyrektor Elżbieta Panufnik – Buczek, która w krótkich przemówieniach podsumowała mijający rok szkolny. Rozdanych zostało wiele dyplomów i nagród za udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Poznaliśmy uczniów wpisanych do Złotej Księgi naszej szkoły.

      Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom administracji szkoły udanego wakacyjnego wypoczynku. Bądźcie bezpieczni! Do zobaczenia we wrześniu😊

     • III Ogólnopolski Zlot Szkół im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego

     • W dniach 10 i 11 czerwca 2024 roku w Winnej Górze odbył się III Ogólnopolski Zlot Szkół im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego. W wydarzeniu wzięło udział 17 z 24 szkół, które mają za patrona gen. J.H.Dąbrowskiego. Przedstawicielami naszej szkoły byli uczniowie klas 6B i 6D pod opieką pani Moniki Jopek, Renaty Grzebiennik-Pronobis, Bernadetty Wlazło, Anny Skuzy. Uczniowie mogli zobaczyć miejsce, w którym ostatnie lata swojego życia spędził generał Jan Henryk Dąbrowski tj. zespół parkowo pałacowy. Organizatorzy zlotu zapewnili uczestnikom wiele atrakcji m.in.: pokazy grup rekonstrukcyjnych, wystawę poświęconą Janowi Henrykowi Dąbrowskiemu, naukę strzelania z łuku, przejazd zaprzęgami konnymi, karmienie alpak, naukę oraz wspólne zatańczenie poloneza, obsługą broni z epoki, przymierzanie strojów z epoki, robienie makijażu z wykorzystaniem kosmetyków z epoki, grę w bule, zwiedzanie posiadłości przy pomocy okularów VR. Na uczestników czekało również ognisko i wspólne jedzenie kiełbasek oraz nocowanie w namiotach. Wyjazd niewątpliwe zaliczamy to godnych powtórzenia oraz zapamiętania.

      Zapraszamy do zapoznania się z krótką fotorelacją.

     • Sukces naszego ucznia w Małopolskim Konkusie Prac Matematycznych

     • Uczeń naszej szkoły Filip Jarecki zdobył nagrodę II stopnia oraz tytuł finalisty w konkursie kuratoryjnym Małopolski Konkurs Prac Matematycznych. Filip stworzył edukacyjną grę planszową, która ma na celu w łatwy i przyjemny sposób nauczyć sprawnego mnożenia. Finał konkursu odbył się na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Jury konkursu tworzyli znakomici krakowscy matematycy, wykładowcy uczelni wyższych. Forma ostatniego etapu konkursu miała postać konferencji, na której uczestnicy przedstawiali swoje prace natomiast jury oraz widownia po prezentacjach zadawali pytania uzupełniające.

      Gratulujemy sukcesu!

     • Konkurs Kobierzyn - moja mała ojczyzna

     • Z początkiem maja klasy 4-8 zostały zaproszone do udziału w konkursie Kobierzyn - moja mała ojczyzna. Nagrodą w konkursie była wycieczka dla całej klasy do Centrum Edukacji Lotniczej przy Kraków AirPort. Zadaniem klasy było wykonanie 3 zadań i przedstawienie ich w formie prezentacji multimedialnej. Uczniowie fotografowali miejsca ważne i ciekawe historycznie oraz atrakcyjne dla nich jako nastolatków. Wśród mieszkańców przeprowadzili wywiady, na temat historii Kobierzyna. Przygotowując mapę rejonu zaznaczyli na niej miejsca ważne historycznie, turystycznie oraz te, w których można odpocząć i spotkać się z przyjaciółmi.

      Realizując poszczególne zadania uczniowie wykazali się pomysłowością, zaangażowaniem oraz rozwijali umiejętność współpracy w grupie.

      Prezentację która, zwyciężyła w konkursie przygotowała klasa 6d.

      Gratulujemy i zapraszamy do oglądania galerii.

     • Nasi uczniowie mistrzami Wielkiej Ligi Czytelników

     • Z radością informujemy, że nasi uczniowie zostali laureatami VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Konkurs trwał od października do maja i składał się z trzech etapów. Finał miał miejsce w bibliotece szkolnej 9 maja i był drużynowym testem online. Nasi reprezentanci Hanna Migalska z kl.2a, Rozalia Rokicka z kl.3a i Sebastian Frąc z kl.3b zdobyli I miejsce w swojej grupie wiekowej i otrzymali tytuł Mistrzów Polski. 

       

      Młodym zwycięzcom serdecznie gratulujemy fantastycznego wyniku!!! 

       

      Wszystkich uczniów już dziś zapraszamy w nowym roku szkolnym do udziału w kolejnej edycji konkursu.
       

      Szkolni koordynatorzy konkursu:  
      Joanna Dąbrowska i Olga Tokarz - Teterycz 

       

     • Projekt edukacyjny "Niech wiedzą"!

     • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że klasa 1a wraz z opiekunem p. Klaudią Frydą brała udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Niech wiedzą!".

      Celem projektu było szerzenie informacji o osobach z niepełnosprawnościami, a także uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby drugiej osoby.
      Zwieńczeniem projektu jest powstały Ebook z pracami wszystkich zgłoszonych szkół, który można bezpłatnie pobrać pod adresem
      https://ridero.eu/pl/books/niech_wiedza/.

      Praca naszej szkoły znajduję się na stronie 105. Zachęcamy do oglądania, a także dzielenia się Ebook'iem w różnych środowiskach!

     • Przystań (na) szczęście - kampania #OGARNIAM ŻYCIE

     • Uczniowie klasy 3d wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Wołejko oraz panią Alicją Czaicką przygotowali pracę na konkurs pn. Przystań (na) szczęście w ramach kampanii #OGARNIAM ŻYCIE organizowanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Krakowie i Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa. Jest to przestrzeń gdzie uczniowie mogą się zrelaksować i wyciszyć.

     • Akcja Eko-misja w klasach I-III

     • Klasy I – III wzięły udział w akcji Eko-misja w podstawówkach.

      Projekt dotyczył kształtowania wrażliwości ekologicznej u  najmłodszych uczniów oraz przyczynił się do poszerzenia wiedzy z  zakresu ochrony planety i dbania o jej zasoby.

      Uczniowie poznali działania Banków Żywności oraz zasady dzięki którym nie marnujemy  jedzenia.

      Za uczestnictwo w programie klasy otrzymały pamiątkowy dyplom.

      Poniżej kilka prac uczniów nawiązujących do tematyki Eko-misji

     • Porządki w szkolnym ogrodzie

     • Skoro wiosna w pełni, nadeszła pora na porządki w szkolnym ogrodzie. Uczniowie klas 4b i 4d wysprzątali skrzynie ogrodowe po okresie jesienno-zimowym, zrobili nowe nasadzenia i wysiali nowe nasiona. Do końca roku szkolnego będą dbać o swoje grządki. Czas spędzony w ogrodzie wypełniony był pracą, nauką i przede wszystkim dobrą zabawą.

     • Spotkanie autorskie z Panią Jolantą Kobielą – Gurgul

     • W dniach 18 i 19 kwietnia 2024r. odbyło się w naszej szkole wyjątkowe spotkanie z Panią Jolantą Kobielą – Gurgul, historykiem sztuki, pisarką, autorką bajek dla dzieci. Spotkanie zorganizowane zostało w bibliotece szkolnej dla uczniów klas III. Pisarka z entuzjazmem opowiadała o swojej pasji pisania, wzbudzając w młodych słuchaczach chęć tworzenia własnych historii. Dzieci wysłuchały fragmentów bajek oraz mogły obejrzeć oryginały ilustracji z prezentowanych książek, wykonanych różnymi technikami przez artystów plastyków. Spotkanie zakończyło się sesją autografów. Było wspaniałą okazją do odkrywania radości płynącej z czytania i z  pewnością zapadnie wszystkim uczestnikom głęboko w pamięci.

     • Sukces naszych siatkarek!

     • Nasza drużyna, złożona z utalentowanych uczennic klasy sportowej, wzięła udział w turnieju siatkówki Kinder Cup 20224, prezentując niezwykłe umiejętności i ducha sportowej rywalizacji. Dziewczyny w każdym spotkaniu walczyły z niesamowitym zaangażowaniem i determinacją, dążąc do zwycięstwa. Ich wysiłek i poświęcenie na parkiecie były widoczne dla wszystkich - z każdą zagrywką, blokiem i atakiem udowadniały, że sport to ich pasja, a ambicja i ciężka praca mogą pokonać nawet najtrudniejsze wyzwania.

      Sukces naszej drużyny to nie tylko efekt talentu i ciężkiej pracy samych zawodniczek, ale również wsparcia, i poświęcony czas na treningi,  trenerów Michała Zawadzkiego i Adama Kroczka.  Rodzice, przybywając na mecze, swoim dopingiem i obecnością dawali dziewczynom dodatkową motywację do walki. Ich gorące oklaski i słowa zachęty były jak balsam dla sportowych dusz, dodając sił w najbardziej krytycznych momentach spotkań. To piękne, jak wspólnota może wspierać i podnosić na duchu, tworząc niezapomnianą atmosferę podczas każdego meczu.

      Brawo dziewczyny, brawo drużyna! Wasza ciężka praca, zaangażowanie i niezłomny duch sportowej rywalizacji są inspiracją dla nas wszystkich. Wygrane i przegrane to część sportowej drogi na szczyt.

     • Szkolny Konkurs Geograficzny

     • Z okazji zbliżającego się Ogólnopolskiego Dnia Geografa zapraszamy uczniów klas V-VIII do wzięcia udziału w Konkursie Geograficznym pt. "Wybitni Polscy Geografowie". 

      Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i pogłębianie wiedzy geograficznej uczniów oraz promowanie polskiego wkładu w odkrycia geograficzne i poznawanie Ziemi.

      Zadaniem konkursowym jest stworzenie krzyżówki geograficznej, której hasłem przewodnim będzie imię i nazwisko jednego spośród wybitnych polskich geografów oraz plakatu prezentującego jego najważniejsze osiągnięcia. Hasło główne do krzyżówki należy wybrać spośród poniższych:

      • Paweł E. Strzelecki
      • Eugeniusz Romer
      • Henryk Arctowski
      • Benedykt Dybowski
      • Kazimierz Nowak
      • Wacław Nałkowski

      Prace należy dostarczyć do dnia 12 kwietnia 2024 r. wybranemu nauczycielowi geografii.

      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

     • Konkurs Przyrodniczy "Dzień Ziemi"

     • Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Przyrodniczym pt. „Dzień Ziemi”. Konkurs organizowany jest z okazji Światowego Dnia Ziemi przypadającego na dzień 22 kwietnia 2024 r.

      Zadaniem konkursowym jest stworzenie krzyżówki przyrodniczej z hasłem głównym: „Dzień Ziemi”.

      Prace należy dostarczyć do dnia 12 kwietnia 2024 r. wybranemu nauczycielowi przyrody lub geografii.

     • Konkurs „Wiosenny kwiat”

     • Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny  w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny pt.: „Wiosenny kwiat” dla uczniów klas 1-3. Celem konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej wiosenny kwiat, widziany oczami dziecka. Podczas wykonania prac konkursowych dzieci rozwijały swoją aktywność twórczą, kształtowały wyobraźnię plastyczną, wrażliwość estetyczną poprzez popularyzowanie różnych form plastycznych. W konkursie wzięło udział 21 uczniów klas 1-3. Zwycięzcy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy. Z konkursowych kwiatów na dolnym korytarzu szkoły powstała wystawa, która zachwyca wszystkich, którzy ją oglądają.

      Laureatom gratulujemy i serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

      Organizatorzy konkursu: Svietlana Andriushchenko, Jadwiga Konopka

       

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 53 im. gen. J. H. Dąbrowskiego
   • 12 / 262-20-27
   • ul. Skośna 8
    30-383 Kraków
    Poland
  • Logowanie