• Kiermasz

• W dniu 17 marca 2024 roku w godz. 9.00 – 13.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 53 w Krakowie odbył się Kiermasz wiosenno-świąteczny, z którego dochód zostanie przeznaczony na remont boiska szkolnego.

Kiermasz upłynął w przedświątecznej i miłej atmosferze, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.  Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

W trakcie kiermaszu można było zobaczyć i usłyszeć szkolny chór i grupę baletową, które zaprezentowały część artystyczną. Odbyły się również pokazy sportowe - między innymi został rozegrany mecz siatkówki. Można było też podziwiać umiejętności rolkarzy i wziąć udział w grze w szachy oraz podszlifować znajomość języka angielskiego. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa. Bardzo chętnie odwiedzana była równie fotobudka i kawiarenka, w której można było napić się pysznej kawy. To nie koniec atrakcji, ponieważ część artystyczną uświetnił Teatr Kamishibai, a część sportową dopełniła salsa i tabata. Sporym zainteresowaniem cieszyła się również pokazowa lekcja chemii.

Dziękujemy wszystkim rodzicom oraz darczyńcom, którzy pomagali w organizacji  i wsparli rzeczowo lub materialnie kiermasz.

Dziękujemy pracownikom szkoły - zarówno nauczycielom, jak i obsłudze - za pomoc w realizacji festynu. Państwa pomysłowość i wsparcie oraz ciężka praca pozwoliły stworzyć niepowtarzalną atmosferę w czasie imprezy.

Szczególne podziękowania kierujemy do radnego Pana Piotra Rusockiego i Rady Dzielnicy 8 Dębniki za  przekazanie fantów na loterię oraz wsparcie i pomoc w pozyskiwaniu środków na remont boiska szkolnego.

Z radością informujemy, że zebrana kwota wynosi 30.143,75 zł - gratulacje dla wszystkich!

• Pokazy Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon

• "Cały czas poruszamy się w mieszaninie, której nie widać, która przez nas przepływa, porusza się, może przybierać kształt, a nawet niszczyć duże obiekty. A skoro jest mieszaniną, to znaczy, że składa się z kilku rzeczy. I nie są to tylko gazy. Co takiego wisi w powietrzu, skąd się bierze i jaki ma wpływ na nas i na nasze otoczenie?"
          Na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie klas 3-6 podczas pokazów edukacyjnych "Coś wisi w powietrzu" zorganizowanych przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon.
          Było trochę dymu, niewielkie wybuchy i dużo dobrej zabawy połączonej z nauką. Uczniowie dowiedzieli się m.in. w jaki sposób powstaje smog oraz jak można uzyskać efekt silnika odrzutowego przy pomocy substancji znajdujących się w domu.
        • Obchody Święta Niepodległości

• Co roku, 11 listopada, obchodzimy rocznicę jednego z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju – odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym roku nasza szkoła uczciła ten dzień uroczystą akademią przygotowaną przez uczniów klas trzecich oraz audycją radiową poprowadzoną przez uczniów klas czwartych.  Obchody odbyły się w przeddzień święta  -  w piątek 10 listopada.

Podczas akademii przygotowanej przez wychowawców i uczniów klas trzecich zaprezentował się chór szkolny, swój debiut miał również szkolny zespół baletowy.

Po akademii, z głośników szkolnego radiowęzła popłynęły dźwięki pieśni patriotycznych, a uczniowie klas czwartych przybliżyli historię drogi Polski ku niepodległości. Była to pierwsza w historii naszej szkoły audycja radiowa poprowadzona na żywo. O godzinie 11.11. cała społeczność szkolna odśpiewała Hymn państwowy w ramach ogólnopolskiej akcji Szkoła do Hymnu.