• Pokazy Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon

• "Cały czas poruszamy się w mieszaninie, której nie widać, która przez nas przepływa, porusza się, może przybierać kształt, a nawet niszczyć duże obiekty. A skoro jest mieszaniną, to znaczy, że składa się z kilku rzeczy. I nie są to tylko gazy. Co takiego wisi w powietrzu, skąd się bierze i jaki ma wpływ na nas i na nasze otoczenie?"
          Na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie klas 3-6 podczas pokazów edukacyjnych "Coś wisi w powietrzu" zorganizowanych przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon.
          Było trochę dymu, niewielkie wybuchy i dużo dobrej zabawy połączonej z nauką. Uczniowie dowiedzieli się m.in. w jaki sposób powstaje smog oraz jak można uzyskać efekt silnika odrzutowego przy pomocy substancji znajdujących się w domu.
        • Obchody Święta Niepodległości

• Co roku, 11 listopada, obchodzimy rocznicę jednego z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju – odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym roku nasza szkoła uczciła ten dzień uroczystą akademią przygotowaną przez uczniów klas trzecich oraz audycją radiową poprowadzoną przez uczniów klas czwartych.  Obchody odbyły się w przeddzień święta  -  w piątek 10 listopada.

Podczas akademii przygotowanej przez wychowawców i uczniów klas trzecich zaprezentował się chór szkolny, swój debiut miał również szkolny zespół baletowy.

Po akademii, z głośników szkolnego radiowęzła popłynęły dźwięki pieśni patriotycznych, a uczniowie klas czwartych przybliżyli historię drogi Polski ku niepodległości. Była to pierwsza w historii naszej szkoły audycja radiowa poprowadzona na żywo. O godzinie 11.11. cała społeczność szkolna odśpiewała Hymn państwowy w ramach ogólnopolskiej akcji Szkoła do Hymnu.