• Porządki w szkolnym ogrodzie

    • Skoro wiosna w pełni, nadeszła pora na porządki w szkolnym ogrodzie. Uczniowie klas 4b i 4d wysprzątali skrzynie ogrodowe po okresie jesienno-zimowym, zrobili nowe nasadzenia i wysiali nowe nasiona. Do końca roku szkolnego będą dbać o swoje grządki. Czas spędzony w ogrodzie wypełniony był pracą, nauką i przede wszystkim dobrą zabawą.

    • Spotkanie autorskie z Panią Jolantą Kobielą – Gurgul

    • W dniach 18 i 19 kwietnia 2024r. odbyło się w naszej szkole wyjątkowe spotkanie z Panią Jolantą Kobielą – Gurgul, historykiem sztuki, pisarką, autorką bajek dla dzieci. Spotkanie zorganizowane zostało w bibliotece szkolnej dla uczniów klas III. Pisarka z entuzjazmem opowiadała o swojej pasji pisania, wzbudzając w młodych słuchaczach chęć tworzenia własnych historii. Dzieci wysłuchały fragmentów bajek oraz mogły obejrzeć oryginały ilustracji z prezentowanych książek, wykonanych różnymi technikami przez artystów plastyków. Spotkanie zakończyło się sesją autografów. Było wspaniałą okazją do odkrywania radości płynącej z czytania i z  pewnością zapadnie wszystkim uczestnikom głęboko w pamięci.

    • Sukces naszych siatkarek

    • Nasza drużyna, złożona z utalentowanych uczennic klasy sportowej, wzięła udział w turnieju siatkówki Kinder Cup 20224, prezentując niezwykłe umiejętności i ducha sportowej rywalizacji. Dziewczyny w każdym spotkaniu walczyły z niesamowitym zaangażowaniem i determinacją, dążąc do zwycięstwa. Ich wysiłek i poświęcenie na parkiecie były widoczne dla wszystkich - z każdą zagrywką, blokiem i atakiem udowadniały, że sport to ich pasja, a ambicja i ciężka praca mogą pokonać nawet najtrudniejsze wyzwania.

    • Kiermasz

    • W dniu 17 marca 2024 roku w godz. 9.00 – 13.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 53 w Krakowie odbył się Kiermasz wiosenno-świąteczny, z którego dochód zostanie przeznaczony na remont boiska szkolnego.

     Kiermasz upłynął w przedświątecznej i miłej atmosferze, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.  Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

     W trakcie kiermaszu można było zobaczyć i usłyszeć szkolny chór i grupę baletową, które zaprezentowały część artystyczną. Odbyły się również pokazy sportowe - między innymi został rozegrany mecz siatkówki. Można było też podziwiać umiejętności rolkarzy i wziąć udział w grze w szachy oraz podszlifować znajomość języka angielskiego. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa. Bardzo chętnie odwiedzana była równie fotobudka i kawiarenka, w której można było napić się pysznej kawy. To nie koniec atrakcji, ponieważ część artystyczną uświetnił Teatr Kamishibai, a część sportową dopełniła salsa i tabata. Sporym zainteresowaniem cieszyła się również pokazowa lekcja chemii.

     Podczas kiermaszu sprzedawano też wytwory pracy - głównie artykuły wykonane własnoręcznie przez uczniów, rodziców i bliskich oraz nauczycieli, m.in.: rękodzieło - dekoracje i ozdoby świąteczne, kartki, a także wyroby cukiernicze (ciastka, ciasteczka i inne) oraz proste wyroby spożywcze. Sprzedawano również kwiat i rośliny, więc miłośnicy zielonych parapetów i ogrodów również mogli znaleźć coś dla siebie. Uczniowie bardzo chętnie pomagali w sprzedaży.

     Dziękujemy wszystkim rodzicom oraz darczyńcom, którzy pomagali w organizacji  i wsparli rzeczowo lub materialnie kiermasz.

     Dziękujemy pracownikom szkoły - zarówno nauczycielom, jak i obsłudze - za pomoc w realizacji festynu. Państwa pomysłowość i wsparcie oraz ciężka praca pozwoliły stworzyć niepowtarzalną atmosferę w czasie imprezy.

     Szczególne podziękowania kierujemy do radnego Pana Piotra Rusockiego i Rady Dzielnicy 8 Dębniki za  przekazanie fantów na loterię oraz wsparcie i pomoc w pozyskiwaniu środków na remont boiska szkolnego.

     Z radością informujemy, że zebrana kwota wynosi 30.143,75 zł - gratulacje dla wszystkich!

    • Pokazy Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon

    • "Cały czas poruszamy się w mieszaninie, której nie widać, która przez nas przepływa, porusza się, może przybierać kształt, a nawet niszczyć duże obiekty. A skoro jest mieszaniną, to znaczy, że składa się z kilku rzeczy. I nie są to tylko gazy. Co takiego wisi w powietrzu, skąd się bierze i jaki ma wpływ na nas i na nasze otoczenie?"
     Na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie klas 3-6 podczas pokazów edukacyjnych "Coś wisi w powietrzu" zorganizowanych przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon.
     Było trochę dymu, niewielkie wybuchy i dużo dobrej zabawy połączonej z nauką. Uczniowie dowiedzieli się m.in. w jaki sposób powstaje smog oraz jak można uzyskać efekt silnika odrzutowego przy pomocy substancji znajdujących się w domu.
    • Obchody Święta Niepodległości

    • Co roku, 11 listopada, obchodzimy rocznicę jednego z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju – odzyskania przez Polskę niepodległości.

     W tym roku nasza szkoła uczciła ten dzień uroczystą akademią przygotowaną przez uczniów klas trzecich oraz audycją radiową poprowadzoną przez uczniów klas czwartych.  Obchody odbyły się w przeddzień święta  -  w piątek 10 listopada.

     Podczas akademii przygotowanej przez wychowawców i uczniów klas trzecich zaprezentował się chór szkolny, swój debiut miał również szkolny zespół baletowy.

     Po akademii, z głośników szkolnego radiowęzła popłynęły dźwięki pieśni patriotycznych, a uczniowie klas czwartych przybliżyli historię drogi Polski ku niepodległości. Była to pierwsza w historii naszej szkoły audycja radiowa poprowadzona na żywo. O godzinie 11.11. cała społeczność szkolna odśpiewała Hymn państwowy w ramach ogólnopolskiej akcji Szkoła do Hymnu.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 53 im. gen. J. H. Dąbrowskiego
   • 12 / 262-20-27
   • ul. Skośna 8
    30-383 Kraków
    Poland
  • Logowanie