• Sukces naszych siatkarek!

     • Nasza drużyna, złożona z utalentowanych uczennic klasy sportowej, wzięła udział w turnieju siatkówki Kinder Cup 20224, prezentując niezwykłe umiejętności i ducha sportowej rywalizacji. Dziewczyny w każdym spotkaniu walczyły z niesamowitym zaangażowaniem i determinacją, dążąc do zwycięstwa. Ich wysiłek i poświęcenie na parkiecie były widoczne dla wszystkich - z każdą zagrywką, blokiem i atakiem udowadniały, że sport to ich pasja, a ambicja i ciężka praca mogą pokonać nawet najtrudniejsze wyzwania.

      Sukces naszej drużyny to nie tylko efekt talentu i ciężkiej pracy samych zawodniczek, ale również wsparcia, i poświęcony czas na treningi,  trenerów Michała Zawadzkiego i Adama Kroczka.  Rodzice, przybywając na mecze, swoim dopingiem i obecnością dawali dziewczynom dodatkową motywację do walki. Ich gorące oklaski i słowa zachęty były jak balsam dla sportowych dusz, dodając sił w najbardziej krytycznych momentach spotkań. To piękne, jak wspólnota może wspierać i podnosić na duchu, tworząc niezapomnianą atmosferę podczas każdego meczu.

      Brawo dziewczyny, brawo drużyna! Wasza ciężka praca, zaangażowanie i niezłomny duch sportowej rywalizacji są inspiracją dla nas wszystkich. Wygrane i przegrane to część sportowej drogi na szczyt.

     • Szkolny Konkurs Geograficzny

     • Z okazji zbliżającego się Ogólnopolskiego Dnia Geografa zapraszamy uczniów klas V-VIII do wzięcia udziału w Konkursie Geograficznym pt. "Wybitni Polscy Geografowie". 

      Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i pogłębianie wiedzy geograficznej uczniów oraz promowanie polskiego wkładu w odkrycia geograficzne i poznawanie Ziemi.

      Zadaniem konkursowym jest stworzenie krzyżówki geograficznej, której hasłem przewodnim będzie imię i nazwisko jednego spośród wybitnych polskich geografów oraz plakatu prezentującego jego najważniejsze osiągnięcia. Hasło główne do krzyżówki należy wybrać spośród poniższych:

      • Paweł E. Strzelecki
      • Eugeniusz Romer
      • Henryk Arctowski
      • Benedykt Dybowski
      • Kazimierz Nowak
      • Wacław Nałkowski

      Prace należy dostarczyć do dnia 12 kwietnia 2024 r. wybranemu nauczycielowi geografii.

      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

     • Konkurs Przyrodniczy "Dzień Ziemi"

     • Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Przyrodniczym pt. „Dzień Ziemi”. Konkurs organizowany jest z okazji Światowego Dnia Ziemi przypadającego na dzień 22 kwietnia 2024 r.

      Zadaniem konkursowym jest stworzenie krzyżówki przyrodniczej z hasłem głównym: „Dzień Ziemi”.

      Prace należy dostarczyć do dnia 12 kwietnia 2024 r. wybranemu nauczycielowi przyrody lub geografii.

     • Konkurs „Wiosenny kwiat”

     • Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny  w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny pt.: „Wiosenny kwiat” dla uczniów klas 1-3. Celem konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej wiosenny kwiat, widziany oczami dziecka. Podczas wykonania prac konkursowych dzieci rozwijały swoją aktywność twórczą, kształtowały wyobraźnię plastyczną, wrażliwość estetyczną poprzez popularyzowanie różnych form plastycznych. W konkursie wzięło udział 21 uczniów klas 1-3. Zwycięzcy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy. Z konkursowych kwiatów na dolnym korytarzu szkoły powstała wystawa, która zachwyca wszystkich, którzy ją oglądają.

      Laureatom gratulujemy i serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

      Organizatorzy konkursu: Svietlana Andriushchenko, Jadwiga Konopka

       

     • Kiermasz wiosenno-świąteczny

     • W dniu 17 marca 2024 roku w godz. 9.00 – 13.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 53 w Krakowie odbył się Kiermasz wiosenno-świąteczny, z którego dochód zostanie przeznaczony na remont boiska szkolnego.

      Kiermasz upłynął w przedświątecznej i miłej atmosferze, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.  Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

      W trakcie kiermaszu można było zobaczyć i usłyszeć szkolny chór i grupę baletową, które zaprezentowały część artystyczną. Odbyły się również pokazy sportowe - między innymi został rozegrany mecz siatkówki. Można było też podziwiać umiejętności rolkarzy i wziąć udział w grze w szachy oraz podszlifować znajomość języka angielskiego. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa. Bardzo chętnie odwiedzana była równie fotobudka i kawiarenka, w której można było napić się pysznej kawy. To nie koniec atrakcji, ponieważ część artystyczną uświetnił Teatr Kamishibai, a część sportową dopełniła salsa i tabata. Sporym zainteresowaniem cieszyła się również pokazowa lekcja chemii.

      Podczas kiermaszu sprzedawano też wytwory pracy - głównie artykuły wykonane własnoręcznie przez uczniów, rodziców i bliskich oraz nauczycieli, m.in.: rękodzieło - dekoracje i ozdoby świąteczne, kartki, a także wyroby cukiernicze (ciastka, ciasteczka i inne) oraz proste wyroby spożywcze. Sprzedawano również kwiat i rośliny, więc miłośnicy zielonych parapetów i ogrodów również mogli znaleźć coś dla siebie. Uczniowie bardzo chętnie pomagali w sprzedaży.

      Dziękujemy wszystkim rodzicom oraz darczyńcom, którzy pomagali w organizacji  i wsparli rzeczowo lub materialnie kiermasz.

      Dziękujemy pracownikom szkoły - zarówno nauczycielom, jak i obsłudze - za pomoc w realizacji festynu. Państwa pomysłowość i wsparcie oraz ciężka praca pozwoliły stworzyć niepowtarzalną atmosferę w czasie imprezy.

      Szczególne podziękowania kierujemy do radnego Pana Piotra Rusockiego i Rady Dzielnicy 8 Dębniki za  przekazanie fantów na loterię oraz wsparcie i pomoc w pozyskiwaniu środków na remont boiska szkolnego.

      Z radością informujemy, że zebrana kwota wynosi 30.143,75 zł - gratulacje dla wszystkich!

     • Narodowy program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025

     • Z radością informujemy, że po raz kolejny nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup książek do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 

      Zapraszamy całą społeczność szkolną (uczniów, rodziców, nauczycieli) do zgłaszania swoich propozycji książek, które w ramach przyznanych środków moglibyśmy zakupić do biblioteki. 

     • Rekrutacja do pierwszej klasy na rok szkolny 2024/2025

     • Rekrutacja do klas pierwszych w szkołach podstawowych rozpocznie się 1 marca 2024 r.

       

      Godziny przyjmowania wniosków w sekretariacie szkoły:

      od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00 - 15.00

      28 marca (czwartek) -  w godzinach 08.00-14.00

      29 marca (piątek) -  w godzinach 08.00-13.00

      1 marca 2024 r. zostanie uruchomiony elektroniczny system rekrutacji.

      Szczegółowe zasady rekrutacji oraz formularze rekrutacyjne zostaną zamieszczone w elektronicznym systemie rekrutacji.

      Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2024/2025: tutaj

    • Godziny Wychowawcze ze Światem
     • Godziny Wychowawcze ze Światem

     • Nasza Szkoła dołącza do kolejnego programu edukacyjnego. Od marca tego roku klasa 4b, pod opieką wychowawcy, bierze udział w programie „Godziny Wychowawcze ze Światem”. Organizatorem projektu jest Polska Akcja Humanitarna (PAH), a jego celem jest lepsze poznanie i zrozumienie otaczającego nas świata. Zajęcia mają być także punktem wyjścia do dyskusji o wartościach, takich jak solidarność, empatia i godność ludzka. Uczniów czeka wiele zadań i wyzwań, dzięki którym będą rozwijać umiejętności współpracy i otwartości. Życzymy im powodzenia w realizacji projektu!

      Koordynator Projektu

      Katarzyna Biegaj

     • Kolejny sukces taneczny naszej uczennicy!

     • Z radością chwalimy się kolejnym sukcesem. Uliana Kubantseva, uczennica klasy 4B, zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Royal Cup.

      Gratulujemy Ulianie i trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia!

     • Chwalimy się kolejnym sukcesem

     • Z przyjemnością informujemy, że Róża Butrymowicz uczennica klasy 4B odniosła sukces zajmując, wraz ze swoim zespołem tanecznym, I miejsce w III Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego. 

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Sukces naszego ucznia

     • Karol Kaczmarczyk uczeń klasy 8A odniósł kolejny sukces w tym sezonie zajmując I miejsce w XI Ligi Szkół Krakowskich w slalomie gigancie.

      Serdecznie gratulujemy! Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Karola.

     • Akcja - Paka dla Psiaka i Kociaka

     • Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

      Mamy zaszczyt poinformować Państwa o inicjatywie jednego z naszych uczniów, Bartłomieja z klasy 4a. Bartłomiej zaangażował się w organizację akcji charytatywnej o nazwie Paka dla Psiaka i kociaka, mającej na celu wsparcie zwierząt potrzebujących. Akcja potrwa przez cały miesiąc marzec, a celem jest zebranie darów dla schroniska dla zwierząt. Wierzymy, że nasza społeczność szkolna z przyjemnością dołączy do tego szlachetnego przedsięwzięcia. Prosimy o przynoszenie darów do szkoły w określonych miejscach, które zostaną oznaczone na terenie szkoły. Na kiermaszu szkolnym dnia 17 marca Bartek będzie miał swoje stoisko. Dary mogą obejmować karmę dla psów i kotów, koce, zabawki czy inne niezbędne artykuły dla zwierząt. Bardzo cenimy zaangażowanie naszych uczniów w takie inicjatywy, które kształtują wartości empatii i solidarności.

      Dziękujemy za wsparcie i zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w akcji.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2024. Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w dniach 6II - 7III.

      DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

      Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie.

      Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

      Głównym partnerem DBI 2024 jest Fundacja Orange. Wydarzenie patronatem honorowym objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Partnerami akcji zostały firmy: SAMSUNG, Meta, Google, Librus oraz Cyfrowa Polska.
       

     • Dzielimy się informacją o sukcesie naszej uczennicy!

     • Zlata Nestsiarovich z klasy 2d zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym

      „Karteczka Bożonarodzeniowa i Noworoczna ”.

      Jury konkursu oceniło aż 994 prace nadesłane ze 103 placówek.

       

      Gratulujemy osiągnięć artystycznych!

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 53 im. gen. J. H. Dąbrowskiego
   • 12 / 262-20-27
   • ul. Skośna 8 30-383 Kraków Poland
  • Logowanie