• Akcja - Paka dla Psiaka i Kociaka

     • Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

      Mamy zaszczyt poinformować Państwa o inicjatywie jednego z naszych uczniów, Bartłomieja z klasy 4a. Bartłomiej zaangażował się w organizację akcji charytatywnej o nazwie Paka dla Psiaka i kociaka, mającej na celu wsparcie zwierząt potrzebujących. Akcja potrwa przez cały miesiąc marzec, a celem jest zebranie darów dla schroniska dla zwierząt. Wierzymy, że nasza społeczność szkolna z przyjemnością dołączy do tego szlachetnego przedsięwzięcia. Prosimy o przynoszenie darów do szkoły w określonych miejscach, które zostaną oznaczone na terenie szkoły. Na kiermaszu szkolnym dnia 17 marca Bartek będzie miał swoje stoisko. Dary mogą obejmować karmę dla psów i kotów, koce, zabawki czy inne niezbędne artykuły dla zwierząt. Bardzo cenimy zaangażowanie naszych uczniów w takie inicjatywy, które kształtują wartości empatii i solidarności.

      Dziękujemy za wsparcie i zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w akcji.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2024. Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w dniach 6II - 7III.

      DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

      Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie.

      Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

      Głównym partnerem DBI 2024 jest Fundacja Orange. Wydarzenie patronatem honorowym objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Partnerami akcji zostały firmy: SAMSUNG, Meta, Google, Librus oraz Cyfrowa Polska.
       

     • Rekrutacja do klas pierwszych w szkołach podstawowych rozpocznie się 1 marca 2024 r.

      Również 1 marca 2024 r. zostanie uruchomiony elektroniczny system rekrutacji.

      Szczegółowe zasady rekrutacji oraz formularze rekrutacyjne zostaną zamieszczone w elektronicznym systemie rekrutacji.

      Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2024/2025: tutaj

     • Dzielimy się informacją o sukcesie naszej uczennicy!

     • Zlata Nestsiarovich z klasy 2d zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym

      „Karteczka Bożonarodzeniowa i Noworoczna ”.

      Jury konkursu oceniło aż 994 prace nadesłane ze 103 placówek.

       

      Gratulujemy osiągnięć artystycznych!

     • Wielki sukces naszego ucznia!

     • Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Karol Kaczmarczyk z klasy 8a, zajął I miejsce w XI edycji Ligi Szkół Krakowskich SLALOM GIGANT.

       

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Mój wymarzony pokój

     • Pokój marzeń to projekt wykonany na lekcjach techniki przez uczniów klas VI.

      Zadanie polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu makiety wymarzonego pokoju młodzieżowego, który powinien być funkcjonalny i odpowiadać wielu potrzebom. Prace, które można podziwiać w galerii, to dzieła, które wymagały dokładności i staranności, a także przemyślenia, jak wykonać niewielkie elementy wystroju wnętrza.

    • Podziękowania dla Rodziców
     • Podziękowania dla Rodziców

     • Składam serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, a w szczególności Radzie Rodziców i oddziałowym Radom Rodziców za współpracę, inicjatywę i aktywne działanie na rzecz naszych Uczniów i całej szkoły.

      Dziękuję bardzo za Waszą życzliwość, wsparcie i empatię. Dzięki Państwa pomocy nauka i praca w naszej szkole staje się znacznie efektywniejsza i przyjemniejsza. Wykonane remonty i wymalowane sale cieszą oczy uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Kieruję wyrazy szczerej wdzięczności za wszelkie podjęte inicjatywy, starania o szkolne sprawy, wspieranie swoich dzieci w nauce i zachęcanie ich do nieustannego rozwoju.

      Elżbieta Panufnik-Buczek

      Dyrektor Szkoły

     • Konkurs plastyczny „Choinka”

     • Za nami konkurs plastyczny dla klas I-III SP 53 w Krakowie pt. „Choinka”. Do konkursu stanęło 40 choinek, każda wyjątkowej urody. Mamy nadzieję, że dzieci i rodzice miło spędzili przedświąteczny czas przy tworzeniu choinki. Starałyśmy się docenić pracę włożoną w wykonanie drzewka, a także kreatywność, pomysłowość i staranność przyniesionych na konkurs prac, dlatego większość uczestników otrzymała nagrody. Z konkursowych choinek  na dolnym korytarzu szkoły powstała wystawa, która zachwyca wszystkich, którzy ją oglądają. Każdego zachwyca inna praca. Jest choinka pachnąca piernikiem, zrobiona z guzików, zbita  z deseczek i gwoździ, filcowa, papierowa, haftowana, makaronowa, bibułkowa… Wystawa będzie cieszyć nasze oczy jeszcze przez tydzień, a potem choinki wrócą do twórców, którym dziękujemy i gratulujemy!

      Organizatorzy konkursu: A. Grzeszak, I. Kyryliuk

     • XVI Turniej Strzelecki o Puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy II Grzegórzki

     • Z radością informujemy, że uczeń klasy 7d Igor Rożniatowski zajął I miejsce w XVI Turnieju Strzeleckim o Puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy II Grzegórzki

      W zawodach drużynowych uczniowie naszej szkoły w składzie: Igor Rożniatowski, Jakub Stępniewski oraz Daniel Sojka chłopcy zajęli II miejsce

       

      Gratulujemy!!!

       

     • Pokazy Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon

     • "Cały czas poruszamy się w mieszaninie, której nie widać, która przez nas przepływa, porusza się, może przybierać kształt, a nawet niszczyć duże obiekty. A skoro jest mieszaniną, to znaczy, że składa się z kilku rzeczy. I nie są to tylko gazy. Co takiego wisi w powietrzu, skąd się bierze i jaki ma wpływ na nas i na nasze otoczenie?"

      Na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie klas 3-6 podczas pokazów edukacyjnych "Coś wisi w powietrzu" zorganizowanych przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon.

      Było trochę dymu, niewielkie wybuchy i dużo dobrej zabawy połączonej z nauką. Uczniowie dowiedzieli się m.in. w jaki sposób powstaje smog oraz jak można uzyskać efekt silnika odrzutowego przy pomocy substancji znajdujących się w domu.

     • "Dziękuję Święty Mikołaju"

     • Na lekcji poświęconej tematowi „Świętowanie" uczniowie przygotowali prace plastyczne – "Dziękuję św. Mikołaju". W zajęciach uczestniczyły dzieci z Polski i Ukrainy. Dlatego są prace w języku polskim oraz w języku ukraińskim.

      Zapraszamy do oglądania prac plastycznych i gazetki.

     • Zimowa Arena

     • BEZPŁATNE GODZINY NA LODOWISKU DLA DZIECI i MŁODZIEŻY

      Lodowisko przy TAURON Arenie Kraków to jedna z najpopularniejszych zimowych atrakcji TAURON Areny Kraków. W ubiegłym sezonie skorzystało z niego ponad 16 tys. osób. W tym roku ślizgawki w zimowej scenerii Parku Lotników Polskich rozpoczynamy 1 grudnia (piątek) na godz. 9:00. Lodowisko będzie czynne do 25 lutego 2024 roku, czyli do końca ferii zimowych.

      Dzięki współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej, od 1 grudnia 2023 roku do 9 lutego 2024 roku, dzieci i młodzież szkolna z Krakowa, w godzinach 9:00 – 16:00, będą mogli skorzystać z lodowiska bezpłatnie.

      Akcja będzie obowiązywała w dni powszednie (poniedziałek - piątek). Wstęp będzie możliwy za okazaniem legitymacji szkolnej. Z akcji będą mogły również skorzystać przedszkolaki – pod okiem rodziców lub opiekunów. Pozostałe zainteresowane osoby, w tym samym czasie, będą mogły kupić bilet na lodowisko.

      Szczegółowe informacje dotyczące biletów oraz godzin funkcjonowania lodowiska i dodatkowych atrakcji w Zimowej Arenie, w tym TORU CURLINGOWEGO, Xplore Dome – Wystawy Multimedialnej 360! i strefy gastronomicznej Arena Garden są dostępne na stronie www.tauronarenakrakow.pl/lodowisko-w-tauron-arenie-krakow-sezon-2023-2024

     • Świetliczaki na tropie… przysłów

     •  

      Świetlica naszej szkoły bierze udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego w ramach Akademii Świetlicowej, tj.:  „Świetliczaki na tropie….przysłów”. Tematem przewodnim są  przysłowia, które będą wyjaśniane na każdych zajęciach, a ich odzwierciedleniem będą prace plastyczne, które zostaną eksponowane na gazetce szkolnej oraz realizowane poprzez gry i zabawy. Zajęcia będą realizowane podczas zajęć w świetlicy.

      Alicja Czaicka

      Anna Hryniewiecka-Pająk

     • KONKURS „ KOTYLION NARODOWY”

     • Z okazji Dnia Niepodległości w naszej szkole został zorganizowany konkurs
      „ Kotylion Narodowy”. Celem konkursu było rozwijanie postawy patriotycznej oraz zachęcenie do wspólnego i radosnego świętowania odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Przygotowane przez uczniów klas 1-2 prace konkursowe były wyjątkowo pomysłowe i wykonane bardzo starannie.

      Jest nam bardzo miło ogłosić zwycięzców.

      I miejsce

      Gabriela T. 1c

      Vincent L. 1c

      Stanisław Z. 2a

       

      II miejsce

      Natalia K. 2b

      Michalina H. 1b

      Martyna T. 1d

       

      III miejsce

      Anna U. 1c

      Alicja M. 1b

      Emilia K. 1d

      Laureatom gratulujemy i serdecznie dziękujemy wszystkim za udział
      w konkursie.

       

      Anna Hryniewiecka-Pająk

      Alicja Czaicka

     • Innowacja programowa "Słówko tygodnia" ruszyła.

     • Czy wiesz, co kryje się pod hasłem indyferentny? Wiesz, czym jest marazm? Jeśli nie jesteś pewien, wahasz się, zapraszamy Cię do zapoznawania się ze "słówkami tygodnia", które pojawiać się będą na szkolnych korytarzach. Dzięki tej akcji wzbogacisz swoje słownictwo, błyśniesz w towarzystwie i na lekcji języka polskiego. Co tydzień wprowadzamy nowe "słówko tygodnia". Bądź czujny! 

      Nauczyciele jezyka polskiego.