• Projekt edukacyjny "Niech wiedzą"!

     • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że klasa 1a wraz z opiekunem p. Klaudią Frydą brała udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Niech wiedzą!".

      Celem projektu było szerzenie informacji o osobach z niepełnosprawnościami, a także uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby drugiej osoby.
      Zwieńczeniem projektu jest powstały Ebook z pracami wszystkich zgłoszonych szkół, który można bezpłatnie pobrać pod adresem
      https://ridero.eu/pl/books/niech_wiedza/.

      Praca naszej szkoły znajduję się na stronie 105. Zachęcamy do oglądania, a także dzielenia się Ebook'iem w różnych środowiskach!

     • Przystań (na) szczęście - kampania #OGARNIAM ŻYCIE

     • Uczniowie klasy 3d wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Wołejko oraz panią Alicją Czaicką przygotowali pracę na konkurs pn. Przystań (na) szczęście w ramach kampanii #OGARNIAM ŻYCIE organizowanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Krakowie i Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa. Jest to przestrzeń gdzie uczniowie mogą się zrelaksować i wyciszyć.

    • Ogłoszenie
     • Ogłoszenie

     • Dyrektor Szkoły informuje, że ze względu na organizację i bezpieczeństwo przebiegu egzaminów ósmoklasistów od poniedziałku 13 maja do czwartku 16 maja szkoła nie przyjmuje interesantów.

      Dokumenty dotyczące rekrutacji uzupełniającej do klas pierwszych prosimy składać po egzaminach.

     • Akcja Eko-misja w klasach I-III

     • Klasy I – III wzięły udział w akcji Eko-misja w podstawówkach.

      Projekt dotyczył kształtowania wrażliwości ekologicznej u  najmłodszych uczniów oraz przyczynił się do poszerzenia wiedzy z  zakresu ochrony planety i dbania o jej zasoby.

      Uczniowie poznali działania Banków Żywności oraz zasady dzięki którym nie marnujemy  jedzenia.

      Za uczestnictwo w programie klasy otrzymały pamiątkowy dyplom.

      Poniżej kilka prac uczniów nawiązujących do tematyki Eko-misji

     • Porządki w szkolnym ogrodzie

     • Skoro wiosna w pełni, nadeszła pora na porządki w szkolnym ogrodzie. Uczniowie klas 4b i 4d wysprzątali skrzynie ogrodowe po okresie jesienno-zimowym, zrobili nowe nasadzenia i wysiali nowe nasiona. Do końca roku szkolnego będą dbać o swoje grządki. Czas spędzony w ogrodzie wypełniony był pracą, nauką i przede wszystkim dobrą zabawą.

     • Zebrania dla rodziców

     •  

      28 maja wtorek - godzina 17.00

       

      3a - sala 205 - wychowawca Agnieszka Piłat

      3b - sala 201 - wychowawca Iwona Przytuła

      3c - sala 200 - wychowawca Patrycja Dalecka

      3d - sala 206 -wychowawca Agnieszka Wołejko

     • Spotkanie autorskie z Panią Jolantą Kobielą – Gurgul

     • W dniach 18 i 19 kwietnia 2024r. odbyło się w naszej szkole wyjątkowe spotkanie z Panią Jolantą Kobielą – Gurgul, historykiem sztuki, pisarką, autorką bajek dla dzieci. Spotkanie zorganizowane zostało w bibliotece szkolnej dla uczniów klas III. Pisarka z entuzjazmem opowiadała o swojej pasji pisania, wzbudzając w młodych słuchaczach chęć tworzenia własnych historii. Dzieci wysłuchały fragmentów bajek oraz mogły obejrzeć oryginały ilustracji z prezentowanych książek, wykonanych różnymi technikami przez artystów plastyków. Spotkanie zakończyło się sesją autografów. Było wspaniałą okazją do odkrywania radości płynącej z czytania i z  pewnością zapadnie wszystkim uczestnikom głęboko w pamięci.

     • Sukces naszych siatkarek!

     • Nasza drużyna, złożona z utalentowanych uczennic klasy sportowej, wzięła udział w turnieju siatkówki Kinder Cup 20224, prezentując niezwykłe umiejętności i ducha sportowej rywalizacji. Dziewczyny w każdym spotkaniu walczyły z niesamowitym zaangażowaniem i determinacją, dążąc do zwycięstwa. Ich wysiłek i poświęcenie na parkiecie były widoczne dla wszystkich - z każdą zagrywką, blokiem i atakiem udowadniały, że sport to ich pasja, a ambicja i ciężka praca mogą pokonać nawet najtrudniejsze wyzwania.

      Sukces naszej drużyny to nie tylko efekt talentu i ciężkiej pracy samych zawodniczek, ale również wsparcia, i poświęcony czas na treningi,  trenerów Michała Zawadzkiego i Adama Kroczka.  Rodzice, przybywając na mecze, swoim dopingiem i obecnością dawali dziewczynom dodatkową motywację do walki. Ich gorące oklaski i słowa zachęty były jak balsam dla sportowych dusz, dodając sił w najbardziej krytycznych momentach spotkań. To piękne, jak wspólnota może wspierać i podnosić na duchu, tworząc niezapomnianą atmosferę podczas każdego meczu.

      Brawo dziewczyny, brawo drużyna! Wasza ciężka praca, zaangażowanie i niezłomny duch sportowej rywalizacji są inspiracją dla nas wszystkich. Wygrane i przegrane to część sportowej drogi na szczyt.

     • Szkolny Konkurs Geograficzny

     • Z okazji zbliżającego się Ogólnopolskiego Dnia Geografa zapraszamy uczniów klas V-VIII do wzięcia udziału w Konkursie Geograficznym pt. "Wybitni Polscy Geografowie". 

      Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i pogłębianie wiedzy geograficznej uczniów oraz promowanie polskiego wkładu w odkrycia geograficzne i poznawanie Ziemi.

      Zadaniem konkursowym jest stworzenie krzyżówki geograficznej, której hasłem przewodnim będzie imię i nazwisko jednego spośród wybitnych polskich geografów oraz plakatu prezentującego jego najważniejsze osiągnięcia. Hasło główne do krzyżówki należy wybrać spośród poniższych:

      • Paweł E. Strzelecki
      • Eugeniusz Romer
      • Henryk Arctowski
      • Benedykt Dybowski
      • Kazimierz Nowak
      • Wacław Nałkowski

      Prace należy dostarczyć do dnia 12 kwietnia 2024 r. wybranemu nauczycielowi geografii.

      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

     • Konkurs Przyrodniczy "Dzień Ziemi"

     • Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Przyrodniczym pt. „Dzień Ziemi”. Konkurs organizowany jest z okazji Światowego Dnia Ziemi przypadającego na dzień 22 kwietnia 2024 r.

      Zadaniem konkursowym jest stworzenie krzyżówki przyrodniczej z hasłem głównym: „Dzień Ziemi”.

      Prace należy dostarczyć do dnia 12 kwietnia 2024 r. wybranemu nauczycielowi przyrody lub geografii.

     • Konkurs „Wiosenny kwiat”

     • Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny  w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny pt.: „Wiosenny kwiat” dla uczniów klas 1-3. Celem konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej wiosenny kwiat, widziany oczami dziecka. Podczas wykonania prac konkursowych dzieci rozwijały swoją aktywność twórczą, kształtowały wyobraźnię plastyczną, wrażliwość estetyczną poprzez popularyzowanie różnych form plastycznych. W konkursie wzięło udział 21 uczniów klas 1-3. Zwycięzcy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy. Z konkursowych kwiatów na dolnym korytarzu szkoły powstała wystawa, która zachwyca wszystkich, którzy ją oglądają.

      Laureatom gratulujemy i serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

      Organizatorzy konkursu: Svietlana Andriushchenko, Jadwiga Konopka

       

     • Kiermasz wiosenno-świąteczny

     • W dniu 17 marca 2024 roku w godz. 9.00 – 13.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 53 w Krakowie odbył się Kiermasz wiosenno-świąteczny, z którego dochód zostanie przeznaczony na remont boiska szkolnego.

      Kiermasz upłynął w przedświątecznej i miłej atmosferze, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.  Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

      W trakcie kiermaszu można było zobaczyć i usłyszeć szkolny chór i grupę baletową, które zaprezentowały część artystyczną. Odbyły się również pokazy sportowe - między innymi został rozegrany mecz siatkówki. Można było też podziwiać umiejętności rolkarzy i wziąć udział w grze w szachy oraz podszlifować znajomość języka angielskiego. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa. Bardzo chętnie odwiedzana była równie fotobudka i kawiarenka, w której można było napić się pysznej kawy. To nie koniec atrakcji, ponieważ część artystyczną uświetnił Teatr Kamishibai, a część sportową dopełniła salsa i tabata. Sporym zainteresowaniem cieszyła się również pokazowa lekcja chemii.

      Podczas kiermaszu sprzedawano też wytwory pracy - głównie artykuły wykonane własnoręcznie przez uczniów, rodziców i bliskich oraz nauczycieli, m.in.: rękodzieło - dekoracje i ozdoby świąteczne, kartki, a także wyroby cukiernicze (ciastka, ciasteczka i inne) oraz proste wyroby spożywcze. Sprzedawano również kwiat i rośliny, więc miłośnicy zielonych parapetów i ogrodów również mogli znaleźć coś dla siebie. Uczniowie bardzo chętnie pomagali w sprzedaży.

      Dziękujemy wszystkim rodzicom oraz darczyńcom, którzy pomagali w organizacji  i wsparli rzeczowo lub materialnie kiermasz.

      Dziękujemy pracownikom szkoły - zarówno nauczycielom, jak i obsłudze - za pomoc w realizacji festynu. Państwa pomysłowość i wsparcie oraz ciężka praca pozwoliły stworzyć niepowtarzalną atmosferę w czasie imprezy.

      Szczególne podziękowania kierujemy do radnego Pana Piotra Rusockiego i Rady Dzielnicy 8 Dębniki za  przekazanie fantów na loterię oraz wsparcie i pomoc w pozyskiwaniu środków na remont boiska szkolnego.

      Z radością informujemy, że zebrana kwota wynosi 30.143,75 zł - gratulacje dla wszystkich!

     • Narodowy program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025

     • Z radością informujemy, że po raz kolejny nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup książek do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 

      Zapraszamy całą społeczność szkolną (uczniów, rodziców, nauczycieli) do zgłaszania swoich propozycji książek, które w ramach przyznanych środków moglibyśmy zakupić do biblioteki. 

     • Rekrutacja do pierwszej klasy na rok szkolny 2024/2025

     • Rekrutacja do klas pierwszych w szkołach podstawowych rozpocznie się 1 marca 2024 r.

       

      Godziny przyjmowania wniosków w sekretariacie szkoły:

      od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00 - 15.00

      28 marca (czwartek) -  w godzinach 08.00-14.00

      29 marca (piątek) -  w godzinach 08.00-13.00

      1 marca 2024 r. zostanie uruchomiony elektroniczny system rekrutacji.

      Szczegółowe zasady rekrutacji oraz formularze rekrutacyjne zostaną zamieszczone w elektronicznym systemie rekrutacji.

      Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2024/2025: tutaj

    • Godziny Wychowawcze ze Światem
     • Godziny Wychowawcze ze Światem

     • Nasza Szkoła dołącza do kolejnego programu edukacyjnego. Od marca tego roku klasa 4b, pod opieką wychowawcy, bierze udział w programie „Godziny Wychowawcze ze Światem”. Organizatorem projektu jest Polska Akcja Humanitarna (PAH), a jego celem jest lepsze poznanie i zrozumienie otaczającego nas świata. Zajęcia mają być także punktem wyjścia do dyskusji o wartościach, takich jak solidarność, empatia i godność ludzka. Uczniów czeka wiele zadań i wyzwań, dzięki którym będą rozwijać umiejętności współpracy i otwartości. Życzymy im powodzenia w realizacji projektu!

      Koordynator Projektu

      Katarzyna Biegaj

     • Kolejny sukces taneczny naszej uczennicy!

     • Z radością chwalimy się kolejnym sukcesem. Uliana Kubantseva, uczennica klasy 4B, zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Royal Cup.

      Gratulujemy Ulianie i trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia!

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 53 im. gen. J. H. Dąbrowskiego
   • 12 / 262-20-27
   • ul. Skośna 8 30-383 Kraków Poland
  • Logowanie