• Podziękowania dla Rodziców
     • Podziękowania dla Rodziców

     • Składam serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, a w szczególności Radzie Rodziców i oddziałowym Radom Rodziców za współpracę, inicjatywę i aktywne działanie na rzecz naszych Uczniów i całej szkoły.

      Dziękuję bardzo za Waszą życzliwość, wsparcie i empatię. Dzięki Państwa pomocy nauka i praca w naszej szkole staje się znacznie efektywniejsza i przyjemniejsza. Wykonane remonty i wymalowane sale cieszą oczy uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Kieruję wyrazy szczerej wdzięczności za wszelkie podjęte inicjatywy, starania o szkolne sprawy, wspieranie swoich dzieci w nauce i zachęcanie ich do nieustannego rozwoju.

      Elżbieta Panufnik-Buczek

      Dyrektor Szkoły

     • Konkurs plastyczny „Choinka”

     • Za nami konkurs plastyczny dla klas I-III SP 53 w Krakowie pt. „Choinka”. Do konkursu stanęło 40 choinek, każda wyjątkowej urody. Mamy nadzieję, że dzieci i rodzice miło spędzili przedświąteczny czas przy tworzeniu choinki. Starałyśmy się docenić pracę włożoną w wykonanie drzewka, a także kreatywność, pomysłowość i staranność przyniesionych na konkurs prac, dlatego większość uczestników otrzymała nagrody. Z konkursowych choinek  na dolnym korytarzu szkoły powstała wystawa, która zachwyca wszystkich, którzy ją oglądają. Każdego zachwyca inna praca. Jest choinka pachnąca piernikiem, zrobiona z guzików, zbita  z deseczek i gwoździ, filcowa, papierowa, haftowana, makaronowa, bibułkowa… Wystawa będzie cieszyć nasze oczy jeszcze przez tydzień, a potem choinki wrócą do twórców, którym dziękujemy i gratulujemy!

      Organizatorzy konkursu: A. Grzeszak, I. Kyryliuk

     • XVI Turniej Strzelecki o Puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy II Grzegórzki

     • Z radością informujemy, że uczeń klasy 7d Igor Rożniatowski zajął I miejsce w XVI Turnieju Strzeleckim o Puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy II Grzegórzki

      W zawodach drużynowych uczniowie naszej szkoły w składzie: Igor Rożniatowski, Jakub Stępniewski oraz Daniel Sojka chłopcy zajęli II miejsce

       

      Gratulujemy!!!

       

     • Pokazy Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon

     • "Cały czas poruszamy się w mieszaninie, której nie widać, która przez nas przepływa, porusza się, może przybierać kształt, a nawet niszczyć duże obiekty. A skoro jest mieszaniną, to znaczy, że składa się z kilku rzeczy. I nie są to tylko gazy. Co takiego wisi w powietrzu, skąd się bierze i jaki ma wpływ na nas i na nasze otoczenie?"

      Na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie klas 3-6 podczas pokazów edukacyjnych "Coś wisi w powietrzu" zorganizowanych przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon.

      Było trochę dymu, niewielkie wybuchy i dużo dobrej zabawy połączonej z nauką. Uczniowie dowiedzieli się m.in. w jaki sposób powstaje smog oraz jak można uzyskać efekt silnika odrzutowego przy pomocy substancji znajdujących się w domu.

     • "Dziękuję Święty Mikołaju"

     • Na lekcji poświęconej tematowi „Świętowanie" uczniowie przygotowali prace plastyczne – "Dziękuję św. Mikołaju". W zajęciach uczestniczyły dzieci z Polski i Ukrainy. Dlatego są prace w języku polskim oraz w języku ukraińskim.

      Zapraszamy do oglądania prac plastycznych i gazetki.

     • Zimowa Arena

     • BEZPŁATNE GODZINY NA LODOWISKU DLA DZIECI i MŁODZIEŻY

      Lodowisko przy TAURON Arenie Kraków to jedna z najpopularniejszych zimowych atrakcji TAURON Areny Kraków. W ubiegłym sezonie skorzystało z niego ponad 16 tys. osób. W tym roku ślizgawki w zimowej scenerii Parku Lotników Polskich rozpoczynamy 1 grudnia (piątek) na godz. 9:00. Lodowisko będzie czynne do 25 lutego 2024 roku, czyli do końca ferii zimowych.

      Dzięki współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej, od 1 grudnia 2023 roku do 9 lutego 2024 roku, dzieci i młodzież szkolna z Krakowa, w godzinach 9:00 – 16:00, będą mogli skorzystać z lodowiska bezpłatnie.

      Akcja będzie obowiązywała w dni powszednie (poniedziałek - piątek). Wstęp będzie możliwy za okazaniem legitymacji szkolnej. Z akcji będą mogły również skorzystać przedszkolaki – pod okiem rodziców lub opiekunów. Pozostałe zainteresowane osoby, w tym samym czasie, będą mogły kupić bilet na lodowisko.

      Szczegółowe informacje dotyczące biletów oraz godzin funkcjonowania lodowiska i dodatkowych atrakcji w Zimowej Arenie, w tym TORU CURLINGOWEGO, Xplore Dome – Wystawy Multimedialnej 360! i strefy gastronomicznej Arena Garden są dostępne na stronie www.tauronarenakrakow.pl/lodowisko-w-tauron-arenie-krakow-sezon-2023-2024