• Akcja - Paka dla Psiaka i Kociaka

01.03.2024

Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

Mamy zaszczyt poinformować Państwa o inicjatywie jednego z naszych uczniów, Bartłomieja z klasy 4a. Bartłomiej zaangażował się w organizację akcji charytatywnej o nazwie Paka dla Psiaka i kociaka, mającej na celu wsparcie zwierząt potrzebujących. Akcja potrwa przez cały miesiąc marzec, a celem jest zebranie darów dla schroniska dla zwierząt. Wierzymy, że nasza społeczność szkolna z przyjemnością dołączy do tego szlachetnego przedsięwzięcia. Prosimy o przynoszenie darów do szkoły w określonych miejscach, które zostaną oznaczone na terenie szkoły. Na kiermaszu szkolnym dnia 17 marca Bartek będzie miał swoje stoisko. Dary mogą obejmować karmę dla psów i kotów, koce, zabawki czy inne niezbędne artykuły dla zwierząt. Bardzo cenimy zaangażowanie naszych uczniów w takie inicjatywy, które kształtują wartości empatii i solidarności.

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

06.02.2024

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2024. Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w dniach 6II - 7III.

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu

• 31.01.2024

Rekrutacja do klas pierwszych w szkołach podstawowych rozpocznie się 1 marca 2024 r.

Również 1 marca 2024 r. zostanie uruchomiony elektroniczny system rekrutacji.

Szczegółowe zasady rekrutacji oraz formularze rekrutacyjne zostaną zamieszczone w elektronicznym systemie rekrutacji.

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2024/2025: tutaj

• Mój wymarzony pokój

05.01.2024

Pokój marzeń to projekt wykonany na lekcjach techniki przez uczniów klas VI.

Zadanie polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu makiety wymarzonego pokoju młodzieżowego, który powinien być funkcjonalny i odpowiadać wielu potrzebom. Prace, które można podziwiać w galerii, to dzieła, które wymagały dokładności i staranności, a także przemyślenia, jak wykonać niewielkie elementy wystroju wnętrza.

• Podziękowania dla Rodziców

14.12.2023

Składam serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, a w szczególności Radzie Rodziców i oddziałowym Radom Rodziców za współpracę, inicjatywę i aktywne działanie na rzecz naszych Uczniów i całej szkoły.

Dziękuję bardzo za Waszą życzliwość, wsparcie i empatię. Dzięki Państwa pomocy nauka i praca w naszej szkole staje się znacznie efektywniejsza i przyjemniejsza. Wykonane remonty i wymalowane sale cieszą oczy uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Kieruję wyrazy szczerej wdzięczności za wszelkie podjęte inicjatywy, starania o szkolne sprawy, wspieranie swoich dzieci w nauce i zachęcanie ich do nieustannego rozwoju.

• Konkurs plastyczny „Choinka”

14.12.2023

Za nami konkurs plastyczny dla klas I-III SP 53 w Krakowie pt. „Choinka”. Do konkursu stanęło 40 choinek, każda wyjątkowej urody. Mamy nadzieję, że dzieci i rodzice miło spędzili przedświąteczny czas przy tworzeniu choinki. Starałyśmy się docenić pracę włożoną w wykonanie drzewka, a także kreatywność, pomysłowość i staranność przyniesionych na konkurs prac, dlatego większość uczestników otrzymała nagrody. Z konkursowych choinek na dolnym korytarzu szkoły powstała wystawa, która zachwyca wszystkich, którzy ją oglądają. Każdego zachwyca inna praca. Jest choinka pachnąca piernikiem, zrobiona z guzików, zbita z deseczek i gwoździ, filcowa, papierowa, haftowana, makaronowa, bibułkowa… Wystawa będzie cieszyć nasze oczy jeszcze przez tydzień, a potem choinki wrócą do twórców, którym dziękujemy i gratulujemy!

• Zimowa Arena

01.12.2023

BEZPŁATNE GODZINY NA LODOWISKU DLA DZIECI i MŁODZIEŻY

Lodowisko przy TAURON Arenie Kraków to jedna z najpopularniejszych zimowych atrakcji TAURON Areny Kraków. W ubiegłym sezonie skorzystało z niego ponad 16 tys. osób. W tym roku ślizgawki w zimowej scenerii Parku Lotników Polskich rozpoczynamy 1 grudnia (piątek) na godz. 9:00. Lodowisko będzie czynne do 25 lutego 2024 roku, czyli do końca ferii zimowych.

• Świetliczaki na tropie… przysłów

28.11.2023

Świetlica naszej szkoły bierze udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego w ramach Akademii Świetlicowej, tj.: „Świetliczaki na tropie….przysłów”. Tematem przewodnim są przysłowia, które będą wyjaśniane na każdych zajęciach, a ich odzwierciedleniem będą prace plastyczne, które zostaną eksponowane na gazetce szkolnej oraz realizowane poprzez gry i zabawy. Zajęcia będą realizowane podczas zajęć w świetlicy.

• KONKURS „ KOTYLION NARODOWY”

23.11.2023

Z okazji Dnia Niepodległości w naszej szkole został zorganizowany konkurs
            „ Kotylion Narodowy”. Celem konkursu było rozwijanie postawy patriotycznej oraz zachęcenie do wspólnego i radosnego świętowania odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przygotowane przez uczniów klas 1-2 prace konkursowe były wyjątkowo pomysłowe i wykonane bardzo starannie.

• Przydatne linki:

• Ministerstwo Edukacji i Nauki